Branschjuridik

Publicerad 15 dec 2015
Dela:
Bild på Stefan Lundin

Stefan Lundin

Chefsjurist Branschjuridik

Ansvarig för avdelningen. EU-frågor, serveringstillstånd, ordningslagen, kassaregister, personalliggare, konkurrensbegränsande offentlig säljverksamhet, regelförenkling.

08-762 74 05

s.lundin@visita.se
Bild på Anna Sandborgh

Anna Sandborgh

Bitr. avdelningschef Branschjuridik.

Serveringstillstånd, livsmedelsfrågor, personalliggare, kassaregister, allmän kameraövervakning, spel, ordningslagen, konkurrensfrågor, kommunalrätt, förvaltningsrätt

08-762 74 35

a.sandborgh@visita.se
Bild på Katarina Alfredsson

Katarina Alfredsson

Branschjurist

Sekreterare i Visitas Ansvarsnämnd, boknings- och avbokningsregler, konkurrensfrågor, serveringstillstånd, personalliggare, kassaregister, musik- och tv-licenser, upphovsrätt, offentlig upphandling

08-762 74 59

k.alfredsson@visita.se
Bild på Vendela Häll

Vendela Häll

Branschjurist

Hyres-, arrende- och fastighetsfrågor, tillgänglighet, brandsäkerhet, boknings- och avbokningsregler

08-762 74 07

v.hall@visita.se
Bild på Sara Sundquist

Sara Sundquist

Livsmedels- och hållbarhetsstrateg

Livsmedels- och hållbarhetsfrågor, allergiinformation, märkningsfrågor, egenkontrollprogram, branschriktlinjer, minskning av matsvinn, saltreduktion

08-762 74 21

s.sundquist@visita.se
Bild på Susanne Ytterholm

Susanne Ytterholm

Branschjurist

Hyres-, arrende- och fastighetsfrågor, tillgänglighet, bluffakturor

08-762 74 12

s.ytterholm@visita.se
Bild på Lovisa Skarp

Lovisa Skarp

Branschjurist

Hyres-, arrende- och fastighetsfrågor, tillgänglighet, boknings- och avbokningsregler

08-762 74 28

l.skarp@visita.se