Visita Västra

Publicerad 11 apr 2017
Dela:
Visita Västras region omfattar Västra Götalands län, Jönköpings län samt norra delen av Hallands län till och med Falkenbergs kommun.

Dags för Visita Västras årsmöte

När: Onsdagen den 19 april kl. 15.00

Var: Visita Västra, Södra Hamngatan 53, Göteborg

Program (cirkatider)

15.00 – 15.15 Inregistrering med go fika och mingel

15.15 – 16.00 Stämma

16.00 – 16.30 Regionchef och arbetsrättsjuristen Peter Forslund presenterar tillsammans med regionkommunikatören Maria Ek viktiga frågor inom Visita.

Maila din anmälan till: m.ek@visita.se eller ring 0702 – 675 345. Sista anmälningsdag är den 13 april. Mötet är kostnadsfritt.

Stämmohandlingar, årsredovisning och verksamhetsberättelse

Årsredovisning inklusive verksamhetsberättelse

Föredragningslista 2017 

Styrelsen 2016

Christer Johansson, ordförande Park Lane AB christer.johansson@parklane.se
Malin Franck, vice ordf. Svenska Mässan koncernen malin.franck@gothiatowers.se
Eva Dunér, Mc Donald´s eva.duner@me.com
Anna Hartman Grand Hotel Alingsås, anna@grandhotel-alingsas.se
Kenneth Johansen Butlers butlers@telia.com
Bengt Linde Götaplats gruppen bengtlinde@telia.com
Suzanne Parenius Hjortvikens konferens suzanne@hjortviken.se
Daniel Stenbäck, Nordic Choice Hospitality Group daniel.stenback@choice.no
Hubert Söderström, Restaurang Seaside Björkö, hubano@hotmail.com  
Thomas Sjöstrand Liseberg AB thomas.sjostrand@liseberg.se

Regionkontor i Göteborg
Södra Hamngatan 53, Box 404 401 26 GÖTEBORG Tel: 031-62 94 00 Fax: 031-80 27 54

För dig som vill studera utomlands finns det stipendier att söka via Visita Västra. Till ansökan.

Bild på Maria Ek

Maria Ek

Regionkommunikatör för Visita Västra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 67

m.ek@visita.se
Bild på Peter Forslund

Peter Forslund

Arbetsrättsjurist/regionchef

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Region Västra

031-62 94 69

p.forslund@visita.se
Bild på Andreas Gemrud

Andreas Gemrud

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Region Västra

031-62 94 68

a.gemrud@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10