Visita Västra

Publicerad 22 maj 2017
Dela:
Visita Västras region omfattar Västra Götalands län, Jönköpings län samt norra delen av Hallands län till och med Falkenbergs kommun.

Årsredovisning inklusive verksamhetsberättelse

Styrelsen 2017

Daniel Stenbäck, ordf, Nordic Choice Hospitality Group daniel.stenback@choice.no
Malin Franck, vice ordf. Svenska Mässan koncernen malin.franck@gothiatowers.se
Eva Dunér, Mc Donald´s eva.duner@me.com
Anna Hartman Grand Hotel Alingsås, anna@grandhotel-alingsas.se
Bengt Linde Götaplats gruppen bengtlinde@telia.com
Thomas Sjöstrand, vice ordf, Liseberg AB thomas.sjostrand@liseberg.se
Suzanne Parenius Hjortvikens konferens suzanne@hjortviken.se
Hubert Söderström, Restaurang Seaside Björkö, hubano@hotmail.com  
Åsa Keller Wannem, Scandic AB, asa.kellerwannem@scandichotels.com
Anne Thörnström, Thörnströms Kök, anne@privatarum.com

Regionkontor i Göteborg
Södra Hamngatan 53, Box 404 401 26 GÖTEBORG Tel: 031-62 94 00 Fax: 031-80 27 54

För dig som vill studera utomlands finns det stipendier att söka via Visita Västra. Till ansökan.

Bild på Maria Ek

Maria Ek

Regionkommunikatör för Visita Västra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 67

m.ek@visita.se
Bild på Peter Forslund

Peter Forslund

Arbetsrättsjurist/regionchef

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Region Västra

031-62 94 69

p.forslund@visita.se
Bild på Andreas Gemrud

Andreas Gemrud

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Region Västra

031-62 94 68

a.gemrud@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10