Publicerad 2019-09-04

Visita Södras region består av Skåne, Blekinge, Kalmar och Kronobergs län, samt södra delen av Hallands län till och med Halmstad kommun.

Visita Södra årsredovisning 2018

Visita Södra verksamhetsberättelse 2018

 

Ledamöter i Visita Södra 2019/2020

Nina Christensson, ordförande, SMAK Malmö Konsthall ninachristensson1@gmail.com

Stina Porsgaard, vice ordförande, Stadshotellet Västervik stina.porsgaard@stadshotellet.nu

Benedikte Holmberg, Mc Donalds benedikte.holmberg@se.mcd.com

Jeanette Bohman, Skivarps Gästis jeanette@skivarp.com

Annika Birkfeldt, Elite Hotels, annika.birkfeldt@elite.se

Sven Larsson, Tegners Matsalar, sven@tegners.com

Jenny Grönlund, Fredenborgs camping, jennygronlund@gmail.com

Mikael Wallin, MWM events, micke@mwmevents.se

Nina Ulvinen, Malmö Arena Hotel, nina.ulvinen@malmoarenahotel.com

Martin Bergvall Nilsson, Kallskänken, martin@kallskanken.nu

 

Regionkontor i Malmö

Box 186
211 20 MALMÖ
Navigationsgatan 1 A
Tel: 040-35 25 00

 

Stipendium

Visita Södras utbildningsstiftelse har som uppgift att främja yrkeskunnandet inom hotell- och restaurangnäringen i södra Sverige, via stipendier till undervisning och utbildning. Läs mer och ansök här. 

Claes Sandvig

Regionchef Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen