Publicerad 2019-09-04

Visita Södras region består av Skåne, Blekinge, Kalmar och Kronobergs län, samt södra delen av Hallands län till och med Halmstad kommun.

Verksamhetsberättelse 2020 Visita Södra

Visita Södra årsredovisning 2020 

Ledamöter i Visita Södra 2021/2022

Stina Porsgaard, ordförande, Stadshotellet Västervik stina.porsgaard@stadshotellet.nu

Annika Birkfeldt, vice ordförande, Elite Hotels, annika.birkfeldt@elite.se

Anna Barkevall, Böda Sand, anna@bodasand.se 

Fredrik Berg, Brasserie Fridolf, fredrik@ochvin.se  

Martin Bergvall Nilsson, Kallskänken, martin@kallskanken.nu

Benedikte Holmberg, Mc Donalds benedikte.holmberg@se.mcd.com

Sadoo Iskandarani Laziza , sadooi@laziza.se 

Sven Larsson, Tegners Matsalar, sven@tegners.com

Jesper Rognefall PM & Vänner,  jesper@pmhotel.se  

Ingrid Svensson, Mossbylund i.svensson@mossbylund.se  

Mikael Wallin, MWM events, micke@mwmevents.se

Johan Walterström, Moosehead johan@moosehead.se 

 

Regionkontor i Malmö

Box 186
201 21 MALMÖ
Navigationsgatan 1 A
Tel: 040-35 25 00

Stipendium

Visita Södras utbildningsstiftelse har som uppgift att främja yrkeskunnandet inom hotell- och restaurangnäringen i södra Sverige, via stipendier till undervisning och utbildning. Läs mer och ansök här

Claes-Sandvig

Claes Sandvig

Regionansvarig Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen