Publicerad 2019-09-04

Visita Västras region omfattar Västra Götalands län, Jönköpings län samt norra delen av Hallands län till och med Falkenbergs kommun.

Verksamhetsberättelse Visita Västra 2020
Visita Västra årsredovisning 2020

Ledamöter i Visita Västra 2021/2022

Eva Dunér, ordförande Mc Donald´s, Göteborg eva.duner@me.com

Anna Hartman,  vice ordförande, Grand Hotel Alingsås, anna@grandhotel-alingsas.se

Kristian Andreasson, Scandic, Region Väst, kristian.andreasson@scandichotels.com

Daniel Brookes, Park Lane Restaurang, daniel.brookes@parklane.se

Patric Jernberg, Gekås Ullared, patric.j@gekas.se

Bengt Linde,  Götaplatsgruppen bengtlinde@telia.com

Kent Ly, Jungle Thai, Jönköping, kent@junglethai.com

Tina Resch, Liseberg AB, Göteborg, tina.resch@liseberg.se

Anne Thörnström, Thörnströms Kök, Göteborg anne@privatarum.com

Anna Wikströmmer Sundgren, Svenska Mässan Gothia Towers, Göteborg anna.w.sundgren@svenskamassan.se

Regionkontor i Göteborg 

Södra Hamngatan 53,
Box 404 401 26 GÖTEBORG
Tel: 031-62 94 00 Fax: 031-80 27 54

Stipendier

För dig som vill studera utomlands finns det stipendier att söka via Visita Västra. Till ansökan.

Frida Arvidsson

Regionansvarig Visita Västra
Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen