Publicerad 2023-06-02

Visita Mellersta arbetar med att skapa så stor medlemsnytta för medlemmarna som möjligt. Våra prioriterade frågor är kompetensförsörjning och regelförenklingar.

Ledamöter i Visita Mellersta 2023/2024

Johan Larson, ordförande, johan.larson@visitamellersta.se
Magnus Christoffersson, vice ordförande, Frykenbaden AB, magnus@frykenbaden.se
Jessica Larzon, Scandinavian Resorts, jl@scandinavianresort.se
Karin Lundman, Distriktsdirektör Scandic, karin.lundman@scandichotels.com
Anders Nilsson, Lindvallens Restauranger AB, anders@lrab.se
Patrik Redebrandt, Publik, Västerås, patrik@pblk.se
Malin Peterzén, Östgöta kök, malin@ostgotakok.se
Helena Pagoldh, Sundbyholms gästhamn, helena@sundbyholmsgasthamn.se

Dokument

Årsmötesprotokoll 2023
Stadgar Visita Mellersta ändrade 2020-08-25

Hans Erik Börjeson Stipendium

Varje år delar Visita Mellersta ut sitt kompetensutvecklingsstipendium Hans Erik Börjeson-stipendiet. Visita Mellersta vill uppmärksamma talanger som har, eller kommer att ha, stor betydelse för utvecklingen av vår näring.

Läs mer om och ansök om stipendiet här.


Sara Anderson

Sara Anderson

Regionansvarig Visita Mellersta

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen