Publicerad 2022-10-31

Visita Mellersta arbetar med att skapa så stor medlemsnytta för medlemmarna som möjligt. Våra prioriterade frågor är kompetensförsörjning och regelförenklingar.

Visita Mellerstas årsstämma

Verksamhetsberättelse 2021
Protokoll årsmöte Tällberg 2022-03-10

Ledamöter i Visita Mellersta 2022/2023

Johan Larson, ordförande, johan.larson@visitamellersta.se
Magnus Dahlin, vice ordf,  magnus@dwfab.se
Jessica Larzon, Scandinavian Resorts, jl@scandinavianresort.se
Karin Lundman, Distriktsdirektör Scandic, karin.lundman@scandichotels.com
Anders Nilsson, Lindvallens Restauranger AB, anders@lrab.se
Magnus Christoffersson, Frykenbaden AB, magnus@frykenbaden.se
Patrik Redebrandt, Publik, Västerås, patrik@pblk.se
Pernilla Thor,  Thanda Johannesbergs Slott AB,  pernilla.thor@johannesbergsslott.se
Johan Örnhammar, Gustavsviks Resort AB i Örebro johan.ornhammar@gustavsvik.

Dokument

Stadgar Visita Mellersta ändrade 2020-08-25

Hans Erik Börjeson Stipendium

Varje år delar Visita Mellersta ut sitt kompetensutvecklingsstipendium Hans Erik Börjeson-stipendiet. Visita Mellersta vill uppmärksamma talanger som har, eller kommer att ha, stor betydelse för utvecklingen av vår näring.

Läs mer om och ansök om stipendiet här.


Sara Anderson

Sara Anderson

Regionansvarig Visita Mellersta

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen