Publicerad 2019-08-28

Visita Stockholm omfattar Stockholms län och är en av fem regionföreningar i Visita.

Visita är en medlemsstyrd organisation och all vår verksamhet tar sin utgångspunkt i att skapa så stor medlemsnytta för våra medlemmar som möjligt. Visita Stockholm består av elva förtroendevalda som verkar för besöksnäringen utveckling i Stockholms län.

Visita Stockholm årsredovisning 2018

Visita Stockholm verksamhetsberättelse 2018

 

Ledamöter i Visita Stockholm 2019/2020

Per Lydmar, ordförande, Eataly, lydmar@lydmar.com

Pia Djupmark, vice ordförande, Nya Grand Hotel, pia.djupmark@grandhotel.se

Ricard Constantinou, Panini Trading AB, ricard@panini.nu

Maria Carboni, Riche, maria.carboni@riche.se

Jennica Jonsson, Stureplansgruppen, jennica.jonsson@stureplansgruppen.se

Maria Jonasson, Gålö havsbad, maria.jonasson@galohavsbad.se

Hobil Rhawi, Duvel Café, hobil.rhawi@live.com

Ingmari Pagenkemper, Cirkus, ingmari@cirkus.se

Henrik Hermansson, Local Market Group, henrik@localmarketgroup.se

Tess Humble Dillner, Scandic Hotels, tess.humbledillner@scandichotels.com

Tobias Ekman, Waxholms Hotell, tobias@waxholmshotell.se

 

Årets Unga Branschstjärna

Visita Stockholm delar varje år ut ett stipendium till två personer med syftet att höja statusen på vår bransch genom att uppmärksamma proffsiga talanger inom besöksnäringen. Läs mer om stipendiet här.

Sara Sidén

Kommunikationsansvarig Visita Stockholm

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen