Publicerad 2019-08-28

Visita Stockholm omfattar Stockholms och Gotlands län och är en av fem regionföreningar i Visita.

Visita är en medlemsstyrd organisation och all vår verksamhet tar sin utgångspunkt i att skapa så stor medlemsnytta för våra medlemmar som möjligt. Visita Stockholm består av 13 förtroendevalda som verkar för besöksnäringen utveckling i Stockholms län.

Ledamöter i Visita Stockholm 2019/2020

Per Lydmar, ordförande, Overlook Restaurang AB, lydmar@lydmar.com

Pia Djupmark, vice ordförande, Nya Grand Hotel, pia.djupmark@grandhotel.se

Ricard Constantinou, Panini Trading AB, ricard@panini.nu

Maria Carboni, Luzette, maria.carboni@luzette.se

Tobias Ekman, Original Hotels, tobias.ekman@originalhotels.se 

Henrik Hermansson, Local Market Group, henrik@localmarketgroup.se

Tess Humble Dillner, Scandic Hotels, tess.humbledillner@scandichotels.com

Abbe Ibrahim, Nobis Restaurant Division, abbe@operakallaren.se

Jennica Jonsson, Stureplansgruppen, jennica.jonsson@stureplansgruppen.se

Samuel Laulajainen, Södra Teatern, samuel.laulajainen@sodrateatern.com

Ingmari Pagenkemper, Cirkus, ingmari@cirkus.se

Kristofer Sandström, Vassa Eggen, kristofer@vassaeggen.com

Menette von Schulman, S:t Clemens Hotell, menette@clemenshotell.se

Dokument

Stadgar för Visita Stockholm

Visita Stockholm årsredovisning 2019

Visita Stockholm verksamhetsberättelse 2019

Årets Unga Branschstjärna

Visita Stockholm delar varje år ut ett stipendium till två personer med syftet att höja statusen på vår bransch genom att uppmärksamma proffsiga talanger inom besöksnäringen. Läs mer om stipendiet här.

Caroline-Strindmar

Caroline Strindmar

Kommunikationsansvarig Visita Stockholm

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen