Publicerad 2022-10-28

Visita Norrlands stipendium 

Vår näring består av många fantastiska medarbetare med stor potential och inspirerande personer som gjort betydande insatser. Dessa stipendier är ett sätt att lyfta fram dem. Nomineringen för 2023 är nu öppen!

Läs mer här!

Ledamöter i Visita Norrland 2021/2022

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, linda.frohm@hotellvalhall.com
Katarina Magnusson, vice ordförande, Tages Konditori & Kök i Östersund, katarina@tages.se
Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se
Sara Johansson, Blå Huset, sara.johansson@blahuset.nu 
Dennis Lind, Camp Ripan, dennis@ripan.se
Mats Löfroth, Hotell Höga Kusten, mats@hotellhoga-kusten.se
Kristian Nebes, Orbaden Spa & Resort, kristian.nebes@orbaden.se
Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se
Ulf Steringer, Restaurang Grankotten, uffe@steringer.se
Roger Vikström, Kittelfjällsliftarna, kuab@kittelfjall.com


Sara Sidén

Regionansvarig Visita Norrland
Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen