Publicerad 2019-08-28

Visita Norrlands region omfattar Västernorrland, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten samt Gävleborg med undantag av Gästrikland.

Norrskenspodden

I det senaste avsnittet av Norrskenspodden pratar vi med en energi- och klimatrådgivare om vilka små justeringar du själv kan börja med för att sänka/optimera din energiförbrukning samt vilken hjälp du som företagare kan få och vilka stöd du kan söka från din kommun/region. Lyssna här!

Syftet med Norrskenspodden är att sprida goda exempel, nyheter, utmaningar och kunskap till företagare i näringen, beslutsfattare och andra nyfikna personer. 

Årets Norrsken – Visita Norrlands stipendium 

Vår näring består av många fantastiska ledare med stor potential. Det här stipendiet är ett sätt att lyfta fram dem. Nomineringen för 2022 är nu öppen!
Läs mer och nominera här!

Ledamöter i Visita Norrland 2021/2022

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, linda.frohm@hotellvalhall.com

Katarina Magnusson, vice ordförande, Tages Konditori & Kök i Östersund, katarina@tages.se

Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se

Sara Johansson, Elite, sara.johansson@elite.se

Dennis Lind, Camp Ripan, dennis@ripan.se

Mats Löfroth, Hotell Höga Kusten, mats@hotellhoga-kusten.se

Kristian Nebes, Orbaden Spa & Resort, kristian.nebes@orbaden.se

Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se

Ulf Steringer, Restaurang Grankotten, uffe@steringer.se

Roger Vikström, Kittelfjällsliftarna, kuab@kittelfjall.com

Sara Sidén

Regionansvarig Visita Norrland
Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen