Publicerad 2019-08-28

Visita Norrlands region omfattar Västernorrland, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten samt Gävleborg med undantag av Gästrikland.

Verksamhetsberättelse 2019 Visita Norrland

Ledamöter i Visita Norrland 2019/2020

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, linda.frohm@hotellvalhall.com

Katarina Magnusson, vice ordförande, Tages Restaurang & Kök i Östersund, katarina@tages.se

Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se

Sara Johansson, Elite, sara.johansson@elite.se

Cecilia Lind, Trillevallens Högfjällshotell, cecilia.lind@trillevallen.com

Dennis Lind, Camp Ripan, dennis@ripan.se

Mats Löfroth, Hotell Höga Kusten, mats@hotellhoga-kusten.se

Kristian Nebes, Orbaden Spa & Resort, kristian.nebes@orbaden.se

Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se

Ulf Steringer, Restaurang Grankotten, uffe@steringer.se

Årets Norrsken – Visita Norrlands stipendium 

Vår näring består av många fantastiska ledare med stor potential. Det här stipendiet är ett sätt att lyfta fram dem. Läs mer om stipendiet här.

Terese Gärdin

Teres Gärdin

Regionchef Visita Norrland

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

På visita.se använder vi cookies för att vi ska kunna mäta antalet besökare på vår webbplats, föra statistik och analysera hur sajten används samt för att rikta marknadsföring från Visita till dig. Genom att klicka på knappen ”Jag godkänner”, godkänner du att vi använder cookies. Väljer du att inte acceptera cookies kan funktionaliteten på vissa sidor begränsas. Läs mer om cookies här.

Visitas integritetsskyddspolicy hittar du här: Läs mer om Visitas integritetsskydd här

Uppdatera din webbläsare för bästa upplevelse på den här webbplatsen